субота, 27 червня 2020 р.


28 червня, 

День Конституції України

День Конституції України



28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.
 Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.
Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Дана конституція діє і сьогодні.
Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

Прекрасна наша рідна Україна, 
Багато в ній полів, лісів і річок, 
Кожен громадянин закони твердо знає,
 І своєю країною пишається кожна людина. 
Сьогодні день Конституції, прийміть вітання, 
Нехай кожен день дарує вам прекрасні миті, 
Нехай небо буде мирним над вами завжди,
 Нехай буде багатою українська земля.

понеділок, 22 червня 2020 р.

22червня 2020р в приміщенні Костуватської ЗОШ

 І-ІІступенів пройшли загальношкільні батьківські збори. Було розглянуто такі питання:



1.Звіт директора школи про підсумки навчально -виховної роботи в школі за 2019-2020навчальний рік.

Нагородження батьків дітей -відмінників :
Степанова Л.В.та Ніколіна О.М.
2.Виступ сільського голови Бондаренко Олександра Миколайовича про виконання батьками своїх обов"язків,про поведінку та дистанційне навчання дітей.
3.Виступ медпрацівника Костуватського ФАПу Тур Наталії Миколаївни про медогляд дітей ,до нового навчального року

Обережно гроза!

Зображення може містити: текст

22 червня – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни ...

В Україні 22 червня -

 День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.
Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.
Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу, людських ресурсів зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Через це Україна найбільше потерпіла як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців, а на 35 з них припадають активні бойові дії. На українських землях було проведено 29 з 76 стратегічних наступальних операцій, у ході яких було знешкоджено понад 60% Вермахту.

Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України - Голокост, розстріли мирного населення, створення таборів смерті, спалення сіл. Неменьш жорстокими були злочини і комуністичного режиму: розстріли політичних в'язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу, депортація кримських татар, примусове виселення автохтонних українців з їх етнічних земель.






       Напередодні цього дня вчителі Костуватської ЗОШ І-ІІступенів  ,працівники дитячого садка,бібліотеки,сільської ради провели прибирання біля пам"ятника воїнам,які загинули в роки війни.



22 червня 2020року поклали квіти  до пам"ятника .Вшанували  хвилиною мовчання  пам"ять всіх тих ,чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні..