неділя, 24 листопада 2019 р.

Літературно-музичною композицією  розпочали День Гідності і Свободи учні школи.


   Моя ти рідна Україно! 
   На прапорі твоїм блакить.
Багата й сильная країна,  
Де жито в колосі шумить.
  Антоненко Катерина, Ткаченка Віктор та Тимошенко Сергій виконали пісню "На нашій Україні"

 Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів українців став національний Гімн України.
1991 рік вписано в новітню історію України, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку державності;
2004 рік – прояв громадянської активності під час Помаранчевої революції;
2013 рік – Революція гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні;
Літо 2014 – подвиг українських військових та добровольців за єдність і незалежність України
 Саме сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної України. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. Наші земляки, яких сьогодні мобілізовано до лав українського війська, з честю відвойовують та захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність.

Кожна свідома людина зараз допомагає країні – хто мудрим словом, хто добрим ділом, хто молитвою, хто піснею.

Звучала пісня «Молитва за Україну» у виконанні   Дар'ї Шаталової та Валентини Головатої.

Україна заплатила і продовжує платити  надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців, нашої політичної еліти.
         Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,
Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу,
Прості люди безстрашно опліч устали,
Проти звірства і хамства влади повстали.
І знову на екрані хроніка подій 2013-14 років... Звучить "Пливе кача"  і кожен розмірковує про те, що  Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

  Що таке гідність? Чи бачили ми її? Чи маємо ми її? Революція 2013-2014 років – це не протистояння Заходу й Сходу – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає.
Ведучі заходу Вінниченко Яна та Холод Дар'я говорять про головне:
    Ми бачили гідність в очах жінок, що відправляли своїх чоловіків у ніч на Майдан Ми бачимо гідність у волонтерів, які, завдяки своїм зусиллям, при підтримці народу, всього світу створили армію України, якої уже майже не було. Ми бачимо робітників заводів, які цілодобово ремонтують, створюють нове озброєння. Ми бачимо наших учених, медиків, артистів, які теж захищають свій народ. Ми теж своїми листами, малюнками, благодійною допомогою робимо усе можливе для збереження, відвойовування миру.
Героям Майдану і воїнам-захисникам України, серед них і наші односельці: Береговенко Григорій та Нароженко Віталій, - які загинули за світле майбутнє України, оголошується хвилина мовчання. 
Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося за наших мужніх захисників і просімо у Бога одного: аби вони живими і здоровими і  якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.

У виконанні учнів 6 класу звучить пісня «Давайте, браття, заспіваєм».
Моя Україно, вірю, що дух твій ніколи не згасне!
Ти – совість народу, незгасна зоря.
Живи й процвітай, моя Україно,
Для миру, для щастя, любові й добра!

Педагог-організатор      В.А.Головата

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.